سفارش تبلیغ
صبا
هرکه در راه خدا برادری کند، سود برَد و هرکه درراه دنیا برادری کند، بی بهره مانَد . [امام علی علیه السلام]
واکنش استاد علی دوانی به موضع دخترش، همسر الهام - عکس روز
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • خبری دیگر از بازتاب


   

  علی دوانی با انتشار نامه‌ای در واکنش به موضع گیری اخیر دخترش فاطمه رجبی اعلام کرد: موضع‌گیری تند بر ضد دولتمردان گذشته خدمت به دولت مردمی و کاری جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد نیست.

  به گزارش فارس، علی دوانی با انتشار نامه‌ای افزوده است: متاسفانه مقاله اخیر دخترم دستاویزی مناسب برای بدخواهان داخلی و خارجی دولت خدمتگذار جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و تخریب آن در شرایطی شده است که این دولت به ویژه در عرصه سیاست خارجی می‌درخشد و امیدها در دل مسلمانان و مستضعفان جهان ایجاد کرده است.
  وی در این مقاله می‌نویسد: در غیاب اینجانب که در سفر مشهد مقدس بودم، مقاله‌ای به قلم دخترم خانم فاطمه رجبی پیرامون سفر جناب آقای خاتمی رئیس جمهوری سابق به آمریکا انتشار یافته است. از آنجا که اینجانب مبتلا به کسالت‌های حاد هستم، فرزندانم این گونه اخبار را به ملاحظه حالم به من نمی‌دهند؛ لذا مقاله مزبور و بازتاب آن را از من کتمان کرده بودند.

  اخیرا به طور اتفاقی از آن باخبر شدم و به جهت کسالت نتوانستم آن را بخوانم فقط مضمون کلی آن را به من گفتند که برای چندمین بار ناراحت شدم.

  علی دوانی در ادامه این نامه یادآور شده است: هم‌اکنون چند نکته را لازم به توضیح می‌دانم:
  دخترم در زمان ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی چند بار مقالاتی در انتقاد از عملکرد ایشان نوشته بود که فقط یک بار آن را مطلع شدم و همان موقع به نشریه «یالثارات» به سبب چاپ آنها گلایه کردم و آن نشریه نیز گلایه مرا چاپ کرد.

  چندی پیش هم این دخترم طی مقاله‌ای بر ضد جناب آقای هاشمی رفسنجانی، جناب آقای خاتمی، و جناب آقای کروبی و دیگران موضع گرفته بود که آن را هم فرزندانم از من پنهان داشتند و پیامدی داشت که قضیه مسکوت ماند.
  همان موقع نامه‌ای خطاب به آقای کروبی نوشتم ولی روزنامه ایشان (اعتماد ملی) آن را به ایشان نداد.

  در آن نامه نوشته بودم و در اینجا نیز می‌گویم قضاوت پیرامون عملکرد دولت‌های گذشته و کنونی و آینده را مردم فهیم و بیدار ایران اسلامی مورد نقض و ابرام قرار می‌دهند، و نیازی به امثال ما که دور از وقایع هستیم، ندارد. و برای یک زن باحجاب اسلامی (چادر) و از یک خانواده روحانی و مذهبی، ورود به این عرصه چندان تناسب ندارد و یا لااقل در دیدگاه من اگر غیر از دخترم هم بود این نظر را داشتم و دارم.

  بارها به فرزندانم (ذکورا و اناثا) گفته‌ام و سفارش اکید کرده‌ام که راضی نیستم به هیچ وجه در امور سیاسی وارد جناح‌بندی‌ها شده و با طیفی یا کسی طرف شوند و از وی نام ببرند، و در گفتار و رفتار و نوشتار بر ضد آنها موضع‌گیری کنند، چون با مشی من منافات دارد و از آن رنج می‌برم. از این‌معنی بسیاری اطلاع دارند.

  این محقق و پژوهشگر تاریخ تاکید کرده است: به حمدالله عملکرد فرزندانم از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون نیز چنین بوده است؛ چه آنها که سوابق انقلابی و مبارزاتی و زندانی سیاسی پیش از انقلاب داشته‌اند، و چه آنها که در فضای پاک انقلاب اسلامی نشو و نما یافته‌اند.

  وی اضافه کرد: اما این دخترم به واسطه احساسات فوق‌العاده و تعصب بسیار شدید که به امام فقید و خط آن بزرگوار و رهنمودهای ایشان دارد، طوری است که از حالت عادی هم فراتر رفته است، به گونه‌ای که وقتی خبر ارتحال حضرت امام را شنید با شیون و فریاد غش کرد و نقش بر زمین شد و روانه بیمارستان گردید. وی از سال اول وفات آن بزرگوار تاکنون هرساله مراسم ارتحال امام را در خانه خود با دعوت از بسیاری از مومنین و شخصیت‌ها برگزار می‌کند و مراسم عزاداری و اطعام دارد. بارها به او گفته‌ام این عرض ارادت برای همان دو سه سال اول کافی است، ولی او همچنان این رویه را ادامه می‌دهد.

  علی دوانی افزود: او در سخنرانی‌ها و نوشته‌هایش روی همان احساسات شدید، به نظر خود احساس وظیفه می‌کند که در برابر آنچه به اعتقاد وی خطر انحراف از راه امام و انقلاب است موضع‌ بگیرد و به دفاع از مظلومان برخیزد، آن هم با آن حال و هوایی که دارد. به همین جهت با همه سفارشی که به وی کرده و می‌کنم به راه خود ادامه می‌دهد و تحمل ترک آن را ندارد. تصور می‌کنم با شناختی که از منش، خصوصیات و خلق و خوی پسندیده آقای دکتر الهام دارم، ایشان هم از این روش همسر خود راضی نباشد.

  به اعتقاد علی دوانی، نقد عملکرد دولتمردان گذشته و اقدامات فعلی آنها و موضعگیری تند بر ضد آنان نه تنها خدمت به دولت مردمی و کاری جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد نیست، بلکه ممکن است به زیان ایشان تمام شود؛ به ویژه پس از آنکه مقام رهبری به سبب شرایط فعلی و انتخابات مجلس خبرگان که در پیش است، همگان را از این امر برحذر داشته‌اند.

  وی تاکید کرد: چنان که شنیده‌ام متاسفانه مقاله اخیر دخترم دستاویزی مناسب برای بدخواهان داخلی و خارجی دولت خدمتگزار جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و تخریب آن در شرایطی شده است که این دولت به ویژه در عرصه سیاست خارجی می‌درخشد و امیدها در دل مسلمانان و مستضعفان جهان ایجاد کرده است.

  علی دوانی محقق و پژوهشگر تاریخ در پایان مقاله خود به دخترش هشدار داده است: در خاتمه ضمن عذرخواهی از آقایان محترمی که در مقالات دخترم مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، به عنوان پدری که بیش از بسیاری از کسان با بیان و قلم به انقلاب و خط امام خدمت کرده است، به دخترم تذکر می‌دهم از این گونه موضعگیری‌ها در گفتار و نوشتار خودداری نموده و طوری نشود که خدای ناکرده رابطه پدری و فرزندی ما قطع شود.

   


   


 •   آقای دوانی از شخصیتهای برجسته ایران هستند و مقام علمی ایشان نیازی به تعریف ندارد.عملکرد دختر ایشان نیز چندان ارتباطی به خود وی پیدا نمیکند با این وصف این حس احترام فی مابین شخصیتهای بزرگ انقلاب قوت قلبی است برای ما و امیدواریم با سعه صدر و ارشاد هدایتگرانه بزرگان مملکتی جلوی افراط و تفریط گرفته شود.

 •   خداوند شما بزوگواران را نگه دارد .این نامه نه فقط برای دختر تان بلکه به تمام کسانی است که درخط امام (ره)حرکت میکنند وبه اوعشق می ورزند .توصیه شمابه دخترتان همان توصیه امام گونه است که آن هم گرفته از قران است که ازاولی امر عطا کنید ... درپایان ازخدا میخواهم که به شما صحت وسلامتی عطا کند تا ازقلم خداپسندانه شمانصایح این چنینی درج شود تانوری باشد برای هدایت درنهایت بااجاره ’شما اینجانب نیز توصیه دارم که نباید ازولایت فقیه -فقیه ترباشیم .که مملکت حفظ شود

 •   خداوند انشاالله کسالت این عالم بزرگوار را برطرف کند.مراتب تقوی و علم و بزگواری ایشان بر همه اشکار است و قطعا مواضع فرزندان ایشان تاثیری بر چهره تابناک این عالم بزرگ در اذهان مخاطبان نامه ها نخواهد گذاشت. • سید احمد موسوی بیوکی ::: چهارشنبه 85/6/22::: ساعت 12:49 صبح
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت: عکس و عکاسی، سیاست

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 3
  کل بازدید :105158

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  واکنش استاد علی دوانی به موضع دخترش، همسر الهام - عکس روز
  مدیر وبلاگ : سید احمد موسوی بیوکی[79]
  نویسندگان وبلاگ :
  محمدرضا فلاح پور[0]


  >> پیوندهای روزانه <<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  واکنش استاد علی دوانی به موضع دخترش، همسر الهام - عکس روز

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<
  SusaWebTools